Westfalen AG / LNG Poland

Obiekt w Herford będzie drugą stacją tankowania ciężarówek LNG należącą do spółki Westfalen AG. Pierwsza stacja – uruchomiona w ub.r. –  działa w Münster.Fot.: Westfalen AG.

Podpis: Anna Krasińska

Jeszcze w tym roku niemiecka spółka Westfalen AG odda do eksploatacji nową stację tankowania samochodów ciężarowych skroplonym gazem ziemnym. Obiekt zostanie uruchomiony w Herford w Nadrenii Północnej-Westfalii.

Stacja już pewnego czasu jest budowie, ale dopiero w ubiegłym tygodniu rozpoczęto montaż 17-metrowego zbiornika na skroplony gaz ziemny. W budowie nowej stacji spółka Westfalen współpracuje w z firmą Cryotek Services. Do spółka-córka niderlandzkiego przedsiębiorstwa Cryonorm, która specjalizuje się w budowie instalacji do tankowania, magazynowania i regazyfikacji skroplonego gazu ziemnego.

Warto odnotować, że obiekt w Herford będzie drugą stacją tankowania ciężarówek LNG należącą do spółki Westfalen AG. Pierwsza stacja – uruchomiona w ub.r. –  działa w Münster.

Sama firma Westfalen AG to jeden z wiodących niemieckich dostawców gazu płynnego LPG. Przedsiębiorstwo dysponuje własną siecią stacji tankowania autogazu.

Firma podała w komunikacie, że zarząd Westfalen dostrzegł rosnący popyt na tankowania pojazdów skroplonym gazem ziemnym, zwłaszcza w segmencie transportu ciężkiego, czyli ciężarówek (w Niemczech liczba ciężarówek napędzanych skroplonym gazem szybko rośnie). W związku z tym firma planuje, w krótkiej perspektywie, uruchomienie kolejnych kilku stacji tankowania LNG.