18 kwietnia br. do Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu wpłynął gazowiec przystosowany do transportu skroplonego gazu ziemnego, który przywiózł kolejny ładunek katarskiego LNG dla Polski. Jest to 91 ładunek w historii działalności gazoportu w Świnoujściu.

Może Cię zainteresować:

Tankowiec Al Gattara z ładunkiem LNG dopłynął do Świnoujścia

Tankowiec Al Gattara z ładunkiem LNG dopłynął do Świnoujścia

18 kwietnia br. do Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu wpłynął gazowiec przystosowany do transportu skroplonego gazu ziemnego. Czytaj dalej

Surowiec do Świnoujścia przywiozła jednostka Al Khuwair, pływająca pod banderą Bahamów. Statek mierzy 315 m długości i 50 m szerokości. Zbudowała go południowokoreańska stocznia Samsung Shipbuilding & Heavy Industries. Jednostka weszła do eksploatacji w 2008 r.

Statek przywiózł do gazoportu 91 ładunek skroplonego gazu ziemnego w historii działalności terminalu. Jednocześnie była to 13 dostawa LNG w tym roku. Jak w mediach społecznościowych podało Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, gazowiec Al Khuwair w zbiornikach kriogenicznych przywiózł do Świnoujścia ponad 200 tys. m sześc. skroplonego gazu, czyli ok. 120 mln m sześc. gazu ziemnego po regazyfikacji.

Podpis: MCh/PGNiG (fot.: Polskie LNG/Twitter)