Należacy do firmy Singapore LNG terminal na wyspie Jurong odebrał już 320 ładunków skroplonego gazu ziemnego. Fot.: Singapore LNG

Singapore LNG, właściciel i operator importowego terminalu skroplonego gazu ziemnego na wyspie Jurong, poinformował na początku maja br., że od momentu rozpoczęcia eksploatacji obiektu siedem lat temu odebrano już 320 ładunków LNG.

Według danych podanych przez spółkę, spośród 320 ładunków LNG, które dotarły do terminalu, 225 poddano regazyfikacji. Na stronie internetowej firmy Singapore LNG czytamy, że w ciągu siedmiu lat w terminalu zregazyfikowano ponad 15 mln ton skroplonego gazu ziemnego.

Może Cię zainteresować:

Australijski eksport LNG powyżej zakładanych prognoz

Australijski eksport LNG powyżej zakładanych prognoz

Singapore LNG poinformował na początku maja br., że od momentu rozpoczęcia eksploatacji obiektu siedem lat temu odebrano już 320 ładunków LNG. Czytaj dalej

Pozostałe ładunku surowca, które docierały do terminalu, były magazynowane lub przeładowywane na inne jednostki pływające na zamówienie klientów. Obecnie w singapurskim terminalu eksploatowane są cztery zbiorniki kriogeniczne na skroplony gaz ziemny o łącznej pojemności 800 tys. m sześc.

Terminal Singapore LNG na wyspie Juron dysponuje także dwoma nabrzeżami. Pierwsze z nich jest przystosowane do obsługi dużych jednostek, w tym największych na świecie statków do przewozu LNG. Drugie nabrzeże przystosowane jest do rozładunku i załadunku mniejszych jednostek o pojemności zbiorników do 10 tys. m sześc.

Gaz ziemny odgrywa bardzo ważną rolę w systemie energetycznym Singapuru, ponieważ właśnie z gazu wytwarzane jest ponad 95 proc. energii elektrycznej w tym kraju. Do momentu rozpoczęcia działalności przez terminal LNG na wyspie Jurong błękitne paliwo dostarczane było do Singapuru wyłączenie za pośrednictwem gazociągów z Malezji i Indonezji.

Podpis: Tomasz Górski, lngpoland.pl (fot.: Singapore LNG)