Shell otworzy kolejne stacje LNG w Polsce / LNG Poland

W tym roku planujemy otworzyć pięć kolejnych stacji, w najbliższym czasie w Świecku i Poznaniu, kolejne lokalizacje stacji Shell LNG, gdzie prace są najbardziej zaawansowane to Piotrków Trybunalski, Poznań i Iława - powiedział prezes Shell Polska.

Podpis: Źródło: ISBnews

Shell Polska planuje uruchomić pięć stacji tankowania LNG w 2021 roku, w tym w najbliższym czasie w Świecku i Poznaniu, poinformował ISBnews prezes Shell Polska Piotr Dziwok.

W październiku ub.r. uruchomiona została, w Bielanach Wrocławskich w rejonie tras A4 i S8, pierwsza w Polsce komercyjna stacja Shell LNG dla samochodów ciężarowych.

„Stacja cieszy się zainteresowaniem klientów, w każdym miesiącu notujemy wzrost transakcji. W tym roku planujemy otworzyć pięć kolejnych stacji, w najbliższym czasie w Świecku i Poznaniu, kolejne lokalizacje stacji Shell LNG, gdzie prace są najbardziej zaawansowane to Piotrków Trybunalski, Poznań i Iława” – powiedział Dziwok w rozmowie z ISBnews.

W ocenie Shell Polska, na polskim rynku w dalszym ciągu dominują dwa rodzaje paliw: diesel i benzyna i ta dominacja utrzyma się do ok. 2040 roku.

„Zauważamy, że w ostatnich latach spada liczba samochodów z silnikiem diesla, dlatego naszym zdaniem najbliższą przyszłością dla stacji paliw są stacje oferujące jednocześnie dystrybutory z paliwami konwencjonalnymi i alternatywnymi oraz ładowarki elektryczne” – dodał.

Shell Polska ma obecnie 424 stacje paliw, w tym roku przewidywane jest otwarcie kolejnych obiektów własnych i franczyzowych.

„Cały czas rozwijamy naszą sieć stacji paliw w Polsce, chcemy być wszędzie tam, gdzie potrzebują nas klienci. Nie chodzi tu tylko o klientów paliwowych, ale także tych, którzy korzystają na stacjach z szeregu innych rozwiązań. Mam tu na myśli między innymi możliwość umycia samochodu, odbioru paczki czy skorzystania z oferty gastronomicznej lub kawowej” – podkreślił prezes.

Obecnie 97% stacji Shell w Polsce zasilanych jest z OZE, na ponad 20 stacjach są zamontowane panele fotowoltaiczne. Również biura spółki w Krakowie i Warszawie są w 100% zasilane zieloną energią.

„Jako Shell wspieramy porozumienie paryskie i jesteśmy aktywnym uczestnikiem transformacji energetycznej. Naszym celem jest, by do 2050 roku stać się firmą energetyczną o zerowej emisji netto” – zadeklarował szef Shell Polska.

Holendersko-brytyjski koncern Shell to największa firma paliwowa na świecie. W Polsce jest obecny od 1992 roku i jest czwartym pod względem wielkości operatorem stacji paliw – na koniec 2020 roku firma zarządzała siecią 423 stacji.