Fot.: Shell

Podpis: lngpoland.pl

Koncern Shell kontynuuje rozbudowę europejskiej sieci stacji tankowania pojazdów skroplonym gazem ziemnym. Firma właśnie uruchomiła kolejny taki punkt w Niemczech. Jest on przeznaczony do obsługi samochodów ciężarowych.

Kolejna stacja tankowania LNG w Niemczech to odpowiedź koncernu Shell na zmiany zachodzące na rynku transportowym w Unii Europejskiej. Operatorzy flot pojazdów ciężarowych coraz częściej rezygnują z pojazdów benzynowych i napędzanych olejem napędowym i jednocześnie chętniej wybierają pojazdy z silnikami na skroplony gaz ziemny.

Nowa stacja Shella znajduje się w Wesseling. To przemysłowe miasto położone nad Renem, na południe od Kolonii.

Obecnie koncern ma już 20 stacji tankowania pojazdów LNG w Niemczech. Łącznie chce mieć jednak 40 punktów tankowania LNG dla samochodów ciężarowych. Według wcześniejszych zapowiedzi Shella cel ten ma zostać osiągnięty w ciągu kilku kolejnych lat.

Oprócz wspomnianych 20 stacji tankowania LNG w Niemczech koncern Shell ma jeszcze 32 takie punkty w innych krajach europejskich. W Polsce znajdują się dwie z nich, ale firma ma już w planach uruchomienie sześciu kolejnych. Więcej na ten temat pisaliśmy w tym artykule.