Shell otworzył cztery kolejne stacje tankowania LNG w Niemczech. LNG Poland

Kolejne stacje tankowania Shell otworzy w Niemczech już jesienią. Ponadto w ciągu kilku najbliższych lat firma planuje uruchomienie w sumie do 40 stacji tankowania LNG w tym kraju. Fot.: Shell

Podpis: Katarzyna Cieślik-Mróz

Firma Shell właśnie uruchomiła w Niemczech cztery kolejne stacje tankowania skroplonym gazem ziemnym przeznaczone dla samochodów ciężarowych. Spółka paliwowa buduje kolejne stacje, aby w ten sposób odpowiedzieć na rosnące zapotrzebowanie rynku na tankowanie pojazdów LNG w Republice Federalnej Niemiec.

Dzięki uruchomieniu czterech nowych punktów tankowania ciężarówek skroplonym gazem w Niemczech działa już łącznie 16 stacji na terenie Niemiec.

Trzeba też podkreślić, że w 2021 r. Shell uruchomił w Niemczech aż osiem nowych stacji. O uruchomieniu poprzednich czterech firma informowała w kwietniu.

Nowe cztery stacje tankowania LNG z logiem Shell zostały otwarte w Ramstein, Geiselwind, Herzsprung i Himmelkron. Punkt, który powstał w Geiselwind, jest nieco mniejszy i ma on tylko jedno stanowisko tankowania, ale i tak może on obsłużyć 100 ciężarówek dziennie. Z kolei trzy pozostałe stacje mogą tankować po 200 ciężarówek dziennie. Shell podał, że w sumie mogą one przekazywać pojazdom 30 ton skroplonego gazu ziemnego każdego dnia.

Kolejne stacje tankowania Shell otworzy w Niemczech już jesienią. Ponadto w ciągu kilku najbliższych lat firma planuje uruchomienie w sumie do 40 stacji tankowania LNG w tym kraju. Jeszcze w kwietniu br. Shell podał w komunikacie, że do końca 2021 r. może mieć nawet 25 działających stacji tankowania LNG w RFN.

Obecnie Shell w całej Europie ma 32 stacje tankowania LNG przeznaczonych do obsługi samochodów ciężarowych. Firma jest też członkiem konsorcjum BioLNG EuroNet, które utworzenie europejskiej sieci stacji tankowania LNG dla ciężarówek. W ramach projektu ma powstać 39 stacji, które zostaną zlokalizowane w Polsce, Niemczech, Niderlandach, Belgii, Francji i Hiszpanii.