Pod koniec lutego spółka Novatek Green Energy poinformowała, że uruchomiła pierwszą w Polsce stację do tankowania samochodów skroplonym gazem ziemnym. Znajduje się ona przy autostradzie A4 i jej moce przerobowe pozwalają na zatankowanie LNG około 50 samochodów każdego dnia.

Pierwsza stacja tankowania LNG, którą uruchomiła spółka Novatek Green Energy, znajduje się przy autostradzie A4, dokładnie pomiędzy Legnicą a Zgorzelcem.

Szef polskiego oddziału koncernu Novatek Dariusz Bratoń podkreśla, że zarządzana przez niego firma chce wspierać proekologiczny rozwój firm spedycyjnych i współtworzyć z nimi zrównoważony transport oparty o czysty i ekonomiczny gaz ziemny. Firma Novatek Green Energy specjalizuje się w dostarczaniu ekologicznych paliw napędowych oraz urządzeń do ich tankowania, dlatego też uruchomienie pierwszej stacji do tankowania samochodów LNG wydaje się naturalnym etapem w rozwoju działalności operacyjnej w Polsce.

Nowo uruchomiona stacja została wyposażona w specjalistyczne technologie do obsługi tankowania aut skroplonym gazem. To między innymi specjalny system, który dopasowuje temperaturę i parametry techniczne paliwa do wymogów technicznych poszczególnych rodzajów samochodów. Novatek podkreśla jednak, że stacja może obsługiwać wszystkie występujące na rynku marki samochodów dostawczych i ciężarowych, które jeżdżą na LNG.

Spółka Novatek Green Energy zajmie się także bieżącą obsługą techniczną stacji. Będzie ona nie tylko zabezpieczać dostawy paliwa, ale pracownicy firmy Novatek zapewnią także serwis techniczny całego obiektu.

Podpis: Marcin Chomsky, lngpoland.pl (fot.: Novatek Green Energy).