Firma Novatek Green Energy (polska spółka-córka rosyjskiego koncernu gazowego) właśnie uruchomiła stację tankowania LNG w Niemczech. Instalacja stanęła w Poczdamie i jest to druga stacja tankowania LNG w Niemczech spod szyldu Novateka.

Pierwszą stację tankowania LNG firma Novatek uruchomiła w Rostocku. Przedsiębiorstwo sprzedające skroplony gaz ziemny z Rosji ma jednak w planach utworzenie w Niemczech całej sieci dystrybucyjnej LNG. Specjalistyczne instalacja mają stanąć w miejscach o kluczowym znaczeniu komunikacyjnym.

Może Cię zainteresować:

Novatek uruchomił pierwszą stację tankowania LNG

Novatek uruchomił pierwszą stację tankowania LNG

Firma Novatek Green Energy (polska spółka-córka rosyjskiego koncernu gazowego) właśnie uruchomiła stację tankowania LNG w niemieckim Poczdamie. Czytaj dalej

– Obiekt w Poczdamie to kolejny krok w realizacji planów spółki, które są odpowiedzianą na ogromne zapotrzebowanie rynku, który zwłaszcza teraz będzie poszukiwał najbardziej optymalnych kosztowo rozwiązań, a gaz ziemny jako ekonomiczne paliwo doskonale wpisuje się w ten trend – mówi szef Novatek Green Energy Dariusz Bratoń.

Nowa stacja tankowania LNG, którą spółka Novatek Green Energy właśnie uruchomiła w niemieckim Podczdamie, pozwala na zatankowania skroplonym gazem do 120 samochód ciężarowych dziennie. W instalacji zastosowano najnowszą technologię, dzięki czemu możliwe jest tankowanie dwóch takich pojazdów w tym samym czasie. Zastosowanie takiego rozwiązania istotnie podnosi przepustowość stacji. Jest to istotne ze względu na lokalizację instalacji. Nowa stacja do tankowania ciężarówek skroplonym gazem znajduje się w ważnym miejscu tankowania samochodów, które obsługują transport towarów w regionie Berlina.

Podpis: Tomasz Górski lngpoland.pl, (Fot.: Novatek Green Energy)