Liquind, nowa stacja tankowania LNG w Niemczech. lngpoland.pl

Nowa stacja tankowania LNG firmy Liquind powstała w Schüttorf. To niewielkie miasto położone w pobliżu granicy z Holandią. Fot.: Liquind.

Podpis: Tomasz Górski

Berlińska spółka Liquind kontynuuje projekt budowy sieci stacji tankowania pojazdów ciężarowych skroplonym gazem ziemnym. Firma chce, żeby stacje z jej logotypem były obecne w całych Niemczech, przy najważniejszych autostradach i węzłach drogowych.

Nowa stacja tankowania LNG firmy Liquind powstała w Schüttorf. To niewielkie miasto położone w pobliżu granicy z Holandią. Lokalizacja wydaje się być trafnie wybrana. Z niderlandzkich portów do Niemiec jeździ bardzo dużo ciężarówek, które potrzebują tankowania. Niemiecka firma poinformowała, że stacja została wyposażona w zbiornik na skroplony gaz ziemny o pojemności 60 m sześc.

Koszt budowy tej niewielkiej stacji wyniósł milion euro. Liquind podał do publicznej wiadomości, że w projekcie jej budowy uczestniczyła inna niemiecka firma Eissing Mineralöl. Projekt został też dofinansowany z pieniędzy Unii Europejskiej i kraju związkowego Dolnej Saksonii. Za realizację całości prac budowlanych i konstrukcyjnych odpowiadała holenderska firma Cryonorm.

W najbliższym czasie Liquind uruchomi nowe stacje w Hamburgu Zachodnim i Dummerstorfie. W sumie firma buduje 23 kolejne stacje tankowania samochodów ciężarowych skroplonym gazem ziemnym. Ponadto spółka ma w planach uruchomienie dwóch punktów bunkrowania dla statków żeglugi śródlądowej. Będą one zlokalizowane Mannheim i Duisburgu. Z bunkrowania będą korzystać jednostki pływające po Renie.