Katarski armator morski Nakilat, który specjalizuje się w morskim transporcie skroplonego gazu ziemnego na potrzeby odbiorców katarskiego LNG, odnotował istotny wzrost zysku w I kw. 2020 r.

Nakilat to potężna firma morska, która dostarcza skroplony gaz ziemny do odbiorców na całym świecie. Należąca do niej flota przede wszystkim wywozi LNG z Zatoki Perskiej, obsługując eksport koncernu Qatargas. Obecnie Nakilat jest właścicielem największej na świecie floty specjalistycznych gazowców do transportu LNG. To w sumie 69 gazowców: 24 konwencjonalne statki o ładowności 145-170 tys. m sześc., 31 jednostek typu Q-Flex o ładowności 210-217 tys. m sześc. oraz 14 statków Q-Max o ładowności 263-266 tys. m sześc.

W poniedziałek firma poinformowała, że w okresie styczeń-marze br. zarobiła na czysto 76,7 mln dolarów. Zysk w ujęciu rok do roku wynosi 18 proc.

Z kolei o 13 proc. rok do roku wzrosły przychody morskiej spółki. W I kw. br. wyniosły one 279,5 mln dolarów.

Firma podała w komunikacie, że pomimo panującej pandemii koronawirusa jej statki zachowują pełną operacyjność i przez cały czas dostarczają skroplony gaz ziemny do odbiorców na całym świecie.

Podpis: Anna Krasińska, lngpoland.pl (fot.: Nakilat)