Japoński resort finansów poinformował, że w kwietniu br. w Japonii odnotowano istotny spadek importu LNG. Fot.: JERA.

Japoński ministerstwo finansów poinformowano, że w kwietniu br. nastąpił rekordowy spadek skroplonego gazu ziemnego do Kraju Kwitnącej Wiśni. Według danych resortu, w ubiegłym miesiącu do Japonii sprowadzono łącznie 5,13 mln ton LNG, podczas gdy przed rokiem wolumen zaimportowanego LNG wyniósł 5,62 mln ton. W ujęciu rok do roku spadek wyniósł więc 8,8 proc.

Może Cię zainteresować:

Fińska stocznia buduje nowoczesny prom na LNG

Fińska stocznia buduje nowoczesny prom na LNG

Japoński ministerstwo finansów poinformowano, że w kwietniu br. nastąpił rekordowy spadek skroplonego gazu ziemnego do Kraju Kwitnącej Wiśni. Czytaj dalej

Japoński resort finansów podał także w komunikacie, że wartość skroplonego gazu ziemnego sprowadzonego w kwietniu br. z zagranicy wynosiła 2,49 mld dolarów. Suma ta jest o 14,2 proc. niższa od kwoty, którą na zakup LNG japońskie spółki przeznaczyły rok wcześniej.

Dane rządowe pokazują także, że w Japonia rok do roku Japonia zwiększyła import skroplonego gazu ze Stanów Zjednoczonych aż o 152,9 proc., do poziomu 349 tys. ton sprowadzonego LNG w kwietniu br. Jednocześnie zakupy surowca z innych kierunków (Malezja, Indonezja, Papua Nowa Gwinea) spadły o 33 proc., do poziomu 990 tys. ton LNG.

Ponadto w kwietniu br. w Japonii o 30 proc. spadł import skroplonego gazu z Bliskiego Wschodu – do poziomu 661 tys. ton. Japończycy mniej LNG kupili także od Rosjan – 393 tys. ton., co oznacza spadek o 2,7 proc. w porównaniu z analogicznym okresem rok wcześniej.

Podpis: Magdalena Marciniak, lngpoland.pl (fot.: JERA)