Będzie to kolejny tego typu obiekt utworzony przez firmę Naturgy. Przedsiębiorstwo obecnie ma w Hiszpanii trzy stacje tankowania LNG / lngpoland.pl

Będzie to kolejny tego typu obiekt utworzony przez firmę Naturgy. Przedsiębiorstwo obecnie ma w Hiszpanii trzy stacje tankowania LNG. Fot.: Naturgy.

Podpis: Marcin Chomsky

Hiszpańska firma gazowa Naturgy podpisała umowę z operatorem logistycznym Transmaraña w sprawie konstrukcji pierwszej publicznie dostępnej stacji tankowania LNG w prowincji León. Instalacja do tankowania samochodów ciężarowych skroplonym gazem powstanie w ramach stacji należącej właśnie do firmy Transmaraña.

Stacja tankowania LNG powstanie w północno-zachodniej Hiszpanii, w mieście Villadangos del Páramo. Taki wybór lokalizacji obiektu ma spowodować, że będzie on mógł obsługiwać pojazdy ciężarowe także z Portugalii. Ponadto ze stacji mają korzystać przedsiębiorstwa organizujące transport publiczny w regionie Kastylia i León.

Spółka Naturgy podkreśliła w komunikacie, że nowa stacja zostanie wyposaża w specjalistyczny sprzęt, umożliwiający szybkie tankowanie skroplonym gazem ciężkich pojazdów, np. ciężarówek i autobusów.

Będzie to kolejny tego typu obiekt utworzony przez firmę Naturgy. Przedsiębiorstwo obecnie ma w Hiszpanii trzy stacje tankowania LNG. Dwie z nich powstały we współpracy ze spółkami logistycznymi, a jedna, w regionie Salamanka, jest wyłączną własnością Naturgy.

W sumie w Hiszpanii funkcjonują 72 punktu tankowania pojazdów skroplonym gazem ziemnym. Zdecydowana większość z nich to stacje CNG-LNG.