Equinor na dwa tygodnie zamknie terminal eksportowy Hammerfest LNG.

Norweski koncern energetyczny Equinor w drugiej połowie maja czasowo wyłączy z eksploatacji eksportowy terminal LNG na wyspie Melkøya, położonej daleko na północy Norwegii. Przerwa potrwa dwa tygodnia, podczas których w terminalu zostaną przeprowadzane prace konserwacyjne i remontowe.

Może Cię zainteresować:

Novatek i Nauticor chcą zamieszać na bałtyckim rynku LNG

Novatek i Nauticor chcą zamieszać na bałtyckim rynku LNG

Equinor w drugiej połowie maja czasowo wyłączy z eksploatacji eksportowy terminal LNG na wyspie Melkøya, położonej daleko na północy Norwegii. Czytaj dalej

Według depeszy agencji informacyjnej Reuters czasowe zamknięcie terminalu Hammerfest LNG spowoduje, że produkcja gazu ziemnego na złożu Snøhvit zostanie tymczasowo zredukowane o 18 mln m sześc. na dzień.

Snøhvit to podmorskie złoże gazowe na Morzu Norweskim. Z terminalem eksportowym Hammerfest LNG jest ono połączone za pośrednictwem 160-kilometrowego gazociągu podmorskiego, który został uruchomiony w 2007 r.

Sam terminal Hammerfest LNG nominalnie dysponuje mocą produkcyjną na poziomie 4,3 mln ton skroplonego gazu ziemnego rocznie. Surowiec wytwarzany na wyspie Melkøya jest dostarczany przede wszystkim do odbiorców w Europie, jednak LNG z północnej Norwegii znajduje także nabywców w krajach azjatyckich.

Podpis: Marcin Chomsky, lngpoland.pl (Fot.: Equinor)