Total zwiększył sprzedaż skroplonego gazu ziemnego LNG w I kw. 2020 r.

Globalny gigant petrochemiczny z siedzibą główną w Paryżu zanotował istotny wzrost sprzedaży skroplonego gazu ziemnego w I kw. 2020 r. Firma podała, że w okresie styczeń-marzec br. sprzedała prawie 10 mln ton LNG.

Może Cię zainteresować:

Lotos: wkrótce ruszy pierwsza stacja do tankowania LNG

Lotos: wkrótce ruszy pierwsza stacja do tankowania LNG

Z raportu koncernu wynika, że w okresie styczeń-marzec wolumen sprzedanego skroplonego gazu ziemnego LNG wyniósł dokładnie 9,8 mln ton. Czytaj dalej

Z raportu koncernu wynika, że w okresie tym wolumen sprzedanego skroplonego gazu ziemnego wyniósł dokładnie 9,8 mln ton. W analogicznym okresie w 2019 r. Total zanotował sprzedaż LNG na poziomie 7,7 mln ton surowca. Wzrost w tym zakresie wyniósł więc 27 proc. rok do roku.

Z kolei w porównaniu z ostatnim kwartałem ub.r. francuski koncern zanotował spadek sprzedaży skroplonego gazu: w okresie październik-grudzień 2019 r. wolumen sprzedanego LNG wyniósł 10,6 mln ton.

Total zaznaczył w raporcie kwartalnym, że wzrost sprzedaży skroplonego gazu ziemnego w I kw. br. w ujęciu rok do roku wynikał przede wszystkim ze wzrostu produkcji LNG w terminalach eksportowych, w których francuski koncern ma udziały. Chodzi tutaj o terminale Jamał LNG (Total ma 20 proc. udziałów) w na północy Rosji, Ichtys LNG (Total ma 26 proc. udziałów) w Australii oraz Cameron LNG (Total ma 16,6 proc. udziałów) w Stanach Zjednoczonych.

Ponadto francuski koncern ma również 10 proc. udziałów w drugim terminalu eksportowym budowanym na północy Rosji – Arctic LNG 2 (60 proc. udziałów pozostaje własnością koncernu Navatek). Pierwsza linia produkcyjna nowego obiektu ma zostać uruchomiona w 2023 r., a pełną moc produkcyjną terminal osiągnie w 2026 r.

Podpis: Tomasz Górski, lngpoland.pl (fot.: Total)