Koncern DSME z Korei Południowej ma kontrakt na budowę jednostki typu FSRU.

Południowokoreański koncern stoczniowy Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering (DSME) poinformował, że podpisał kontrakt na budowę specjalistycznej jednostki magazynowania i regazyfikacji (floating storage and regasification unit – FSRU) skroplonego gazu ziemnego LNG. Wartość zamówienia wynosi 340 mln dolarów.

O kontrakcie południowokoreański koncern przemysłowy poinformował w komunikacie prasowym, ale nie wiadomo, gdzie będzie eksploatowany nowy terminal. Z ujawnionych informacji wynika, że zamawiającym i odbiorcą terminala jest przedsiębiorstwo z Ameryki Środkowej.

Może Cię zainteresować:

Klaipedos Nafta: 3,7 mln euro ze sprzedaży LNG w marcu

Klaipedos Nafta: 3,7 mln euro ze sprzedaży LNG w marcu

Południowokoreański koncern stoczniowy Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering poinformował, że podpisał kontrakt na budowę specjalistycznej jednostki FSRU. Czytaj dalej

Specjalistyczna jednostka FSRU, którą zbuduje DSME, ma zostać dostarczona zamawiającemu w czerwcu 2023 r.

Co ciekawe, nieujawniona firma z Ameryki Środkowej nie podjęła jeszcze ostatecznej decyzji inwestycyjnej związanej z budową pływającego terminala LNG. Koncern Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering zaznaczył jednak, że w kontrakcie znalazła się specjalna klauzula, która gwarantuje mu zwrot kosztów ze strony zamawiającego podmiotu, nawet jeśli decyzja inwestycyjna nie zostanie przez niego podjęta.

DSME podkreśla w komunikacie, że to pierwsza w roku umowa dotyczące budowy jednostki typu FSRU. Jak dotąd, południowokoreańska firma podpisała kontrakty na 720 mln dolarów. Jest to jednak zaledwie 10 proc. jej rocznego celu finansowego.

Podpis: Tomasz Górski, lngpoland.pl (fot.: DSME)