Punkty tankowania LNG będą powstawać na stacjach własnych bp oraz na wybranych obiektach partnerskich - zapowiedział prezes bp w Polsce Bogdan Kucharski. Fot.: bp

Podpis: Źródło: ISBnews

Koncern bp chce zbudować w Europie sieć stacji LNG dla transportu ciężkiego, z których 10-20 miałoby powstać w Polsce, poinformował ISBnews prezes bp w Polsce Bogdan Kucharski.

„Chcemy zbudować europejską sieć stacji LNG, która w naszej ocenie jest selektywnie potrzebna. Polska, z racji swojego tranzytowego położenia, znajduje się wśród rynków, na których takie obiekty powinny powstać” – powiedział Kucharski w rozmowie z ISBnews podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu.

Jak zapowiedział, punkty tankowania LNG będą powstawać na stacjach własnych bp oraz na wybranych obiektach partnerskich.

„W skali Europy chcemy mieć takich placówek kilkaset w ciągu kilku lat, zakładam, że w Polsce może ich powstać od 10 do 20” – dodał. Podkreślił również, że docelowo bp będzie chciało uruchamiać także stacje tankowania wodoru. „To jednak nieco dalsza perspektywa, prawdopodobnie najbliższej dekady” – wyjaśnił.

Koncern bp, który rozpoczął działalność w Polsce w 1991 r., miał 570 stacji paliw na koniec 2020 r., co oznaczało drugą pozycję na rynku.